Work & Travel - Job fairs

download

Еден од начините на аплицирање за добивање работна понуда се таканаречените Job Fairs кои претставуваат директна средба со работодавци од САД, каде што им се нуди можност на студентите да изберат работна понуда. Секој апликант коj ќе го избере овој начин на аплицирање се здобива со правото да присуствува на најмалку еден саем, каде директно со работодавецот ќе има интервју за добивање на посакуваната работна позиција.

ZIP Travel и оваа години ја продолжува традицијата за сите студенти кои сакаат да поминат неверојатно лето и ви најавува голем број саеми со работодавци од САД!


За да бидеш дел од оваа програма заедно со ZIP потребно е да го пополниш наведеното CV и да го испратиш на следната емаил адреса: info@ziptravel.mk, или лично да го доставиш во канцеларијата на ZIP Travel во Скопје.


Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel!

 

Напомена: За горенаведената програма и работни понуди може да аплицираат само оние студенти кои имаат потпишано договор со ZIP Travel, имаат извршено интервју за англиски јазик и имаат извршено уплата на прва рата од програмата.

 

Ве очекуваме! 


РАБОТНИ ПОНУДИ

 

Harrah's - Reno, NV!

20 Дек 2019

Harrah's Hotel & Casino - Reno, NV

 

 

JOB FAIR - 26 February 2020!

26547623379 eef5d1b434 b

 

Position Hourly Wage
Guest Service Ambassador  $12.00
Front Desk Agent / Bell Desk  $11.00 / $8.25 + tips
Food Server $8.25 + tips
Cook $11.00
Cage Cashier $14.00
Barista $8.25 + tips
Bartender $8.25 + tips
Host/Cashier $8.25 + tips
Noodle Bar Attendant $8.25 + tips
Beverage Server $8.25 + tips


37418002375 fb1a3e08ce b

1576799929909

o

DcT5iY5VMAAQ2Q3

HarrahsReno

 

За повеќе информации контактирајте не на info@ziptrаvel.mk или на 023112963.

Кога е Work & Trаvel, тогаш е ZIP Trаvel !


Hard Rock Hotel & Casino - South Lake Tahoe, CA!

 

JOB FAIR - 26 February 2020!

 47035869

Position Hourly Wage
Cage Cashier $12.00
Hotel Front Desk $12.00
Concierge $14.00
Barista $10.00 + tips
Server Alpine Union $8.25 + tips
Hostess Alpine Union $10.00
Food Runner $8.25 + tips
Food Server - Room Service $8.25 + tips

Busser/

Food Runner Park Prime

$8.25 + tips
Cocktail Server $8.25 + tips
Lifeguards $12.00
Cashier Retail Store $10.00
Bartenders $8.25 + tips
EVS (Utility Cleaner) $12.00
Barback $8.25 + tips
Bus person Alpine Union $8.25 + tips
Marketing Assistant $15.00

 

center bar thumbnail 600x400DOW 18800unretouched 960x640

oyster bar thumbnail 600x400

Hardrock

jpg

За повеќе информации контактирајте не на info@ziptrаvel.mk или на 023112963.

Кога е Work & Trаvel, тогаш е ZIP Trаvel !


Harrah's & Harveys Hotel & Casino - South Lake Tahoe, CA

 

 

 

JOB FAIR - 26 February 2020!

 

1482519604784

Position Hourly Wage
Busser - 19 Kitchen  $9.50+ Tips
Host/Hostess - 19 Kitchen  $9.50
Busser - ARC  $8.25+ Tips
Cook - ARC  $12.00
Server - ARC  $8.50+ Tips
Banquet Set-up  $10.00
Bar Attendant  $8.50+ Tips
Barista  $10.00
Bell Desk  $8.25+ Tips
Beverage Server  $8.25+ Tips
Cook - Buffet  $12.00
Food Stocker - Buffet  $8.25 + Tips
Host - Buffet  $8.50
Countroom Rep.  $10.00
Food Runner - Diamond Lounge  $8.25+ Tips
Front Desk Agent  $13.50
Health Club Attendant  $10.50
Marketing Specialist  $10.00
Material Handler  $11.00
Retail Sales Clerk  $11.00

Guest Service Ambassador

 $12.00
Spa Attendant  $10.50
Stage Tech  $11.00
Steward - Kitchen Worker  $13.00
Host - TaCo  $8.50
Server - TaCo  $8.50+ Tips
Total Rewards Cashier  $15.00

46007502 193339478251725 4339616882656018432 n

harveys outdoor arena new

1540595650836

1452796465370

banner3

South Lake Tahoe Meettings

Summer Zipline Composite Rachid Danhoun web

south lake tahoe parasailing in lake tahoe 154987

 

За повеќе информации контактирајте не на info@ziptrаvel.mk или на 023112963.

Кога е Work & Trаvel, тогаш е ZIP Trаvel !


Aquarius Casino Resort 

 

И оваа година ZIP Travel те изненадува со нови разновидни работни позиции.Aquarius Casino Resort е едно од тие места со најдобрите понуди во  Laughlin, Nevada.

Aquarius CasinoNevada 2Laughlin

Position Hourly Wage
Guest Room Attendant $8.75
EVS Porter $8.75
Kitchen Worker $8.75
Coffee/Wine Attendant $8.75
Hospitality Attendant $8.75
Busser $8.75
Chefs Runner $8.75
Housekeeping Runner $8.75

 

Кога е Work & Тravel, тогаш е ЗИП Travel!


Grand Sierra Resort - Reno, Nevada

 

 

 

Овој огромен ресорт лоциран во прекрасниот град Reno познат како најголемиот мал град во светот, ецентар на казината и забавата. Токму ова лето, Grand Sierra Resort во соработка со ЗИП Травел ви овозможува да имате незаборавно искуство!

grand sierra resort and

Одбери една од следните позиции за сигурна добивка:

Position Hourly Wage
J-1 AGENT - FRONT DESK  $11.00
J-1 ATTENDANT - Bell Desk  $8.25 + tips
J-1 ATTENDANT – SECOND STREET  $9.50
J-1 BAR HELPER - THE BEACH  $8.25 + tips
J-1 BUS PERSON - CAFE  $8.25 + tips
J-1 CONVENTION - PORTER /SET UP  $8.50
J-1 CANTINA - HOST  $9.50
J-1 CANTINA - BUSSER  $8.25 + tips
J-1 CANTINA – FOOD RUNNER  $10.75
J-1 COOK HELPER - PANTRY  $10.50
J-1 COOK HELPER - PASTRY SHOP  $10.50
J-1 COOK I - BUFFET  $12.50
J-1 HOST CASHIER - BUFFET  $9.50
J-1 PORTER - UTILITY - EVS  $10.00
J-1 HSK – GUEST ROOM ATTENDANT  $11.00
J-1 RUNNER - CAFE  $10.75
J-1 SECURITY  $12.00
J-1 SERVER - COCKTAIL - BEACH  $8.25 + tips
J-1 SERVER - COCKTAIL   $8.25 + tips
J -1 Outside Utility Landscaping  $13.37

 

Направето го ALL In чекорот, аплицирајте веднаш!

За повеќе информации, посетете ја нашата канцеларија во Скопје или контактирајте не наinfo@ziptravel.mkили на 023112963.


Reno,Nevada

 

Познат како "The Biggest Little City in the World" - Reno - оваа година ви нуди најразлични работни позиции во едни од најголемите ресорти.

Harrah's Reno 

HarrahsNevada 1Reno

Position                     Hourly Wage

Guest Service                 

Representative           $10.00

Security Officer         $12.00

Eldorado Reno
EldoradoNevada 2Reno

Position                      Hourly Wage

Guest Room                

Attendant                     $10.00

Circus Circus Reno

slider cclv

Position                       Hourly Wage

Guest Room                 

Attendant                      $10.00

Nugget Casino Resort 

Nugget Casino ResortNevada 1Reno

Position                        Hourly Wage

Room 

Attendant                       $10.00

Houseperson                  $10.00

Кога е Work and Travel, тогаш е ZIP Travel!


Harrah’s Resort - Northern San Diego, CA

 

 

Кога би постоела оцена во скалата за избор на најдобро место за Work & Travel програмата, тогаш дефинитивно California би била оценета со чиста 10-ка. Harrah's ресортот е лоциран во јужна California, северно од најголемата летна, туристичка атракција, градот San Diego! Затоа, не се двоуми и не чекај, аплицирај за место каде што можеш да уживаш, да се радуваш и да стекнеш искуство и спомени!

Image result for harrah's rincon

Избери една од следниве работни позиции и запиши ја твојата Work& Travel авантура во Harrah’s Resort-California:

Position Hourly Wage
Front of House (FOH)
Bus person $10.50 + tips
Deli Attendant $10.50
Restaurant Host $10.50
Starbucks / Robeks Attendant $10.50 + tips
Back of House (BOH)
Guest Room Attendants $12.50
Houseman $12.00
EVS $11.25

Кога е Work and Travel, тогаш е ZIP Travel!


Food Lion - Outer Banks, NC!

 Food Lion logo

ZIP Travel и оваа година ЕКСКЛУЗИВНО ве носи на најнеодоливата локација во USA! 
Поминете лудо и незаборавно лето во Outer Banks, едно од најголемите туристички дестинации во САД! Голем број на мали острови и полуострови го сочинуваат овој “рај на земја” кој се протега по крајбрежјето на Северна Каролина. Голем број на преубави песочни плажи, голем број на национални паркови, недопрена природа,прекрасна суптропска клима и многу други атракции ги мамат туристите да бидат дел од летната сезона во Outer Banks. Доколку сте заљубени во лето, сонце, природа какви што сте виделе на Холивудските филмови Outer Banks е правото место за вас! Поминете и доживејте прекрасно искстуво далеку од дома само со ZIP Travel!

outer banks

Работа во ланецот на маркети Food Lion на повеќе локации на источниот брег на Америка, не чекај! Aплицирај и имај интервју со претсавник на компанијата во Скопје на 7ми февруари за работна позиција Retail Store Worker на следниве локации:

Ocean City $10.10/hr
Virginia Beach $11.50/hr
Sunset Beach $9/hr
Myrtle Beach $9/hr
Saco $10.00/hr

За повеќе информации, контактирајте на info@ziptavel.mk или на 023112963!

Кога е Work and Travel, тогаш е Зип Травел! 


Не пропуштај !