Sage Hospitality - Doubletree by Hilton - Chicago, IL

 

1340px Chicago from North Avenue Beach June 2015 panorama 2
Position Payrate
Room Attendant $12.00/hr

 Start dates: 01 June - 05 June; Housing - Company Arranged ($100/week per participant)

 

      DoubleTree by Hilton Chicago Wood-Dale - Elk Grove

93951291

 

     Sage Hospitality - Doubletree by Hilton - Chicago Schaumburg

563449 l

 

 

Sage Hospitality - The Curtis - Denver, CO

 

d5e0.1920x1080

Position Payrate
Banquet Server $16.00/hr
Banquet Set Up $14.50/hr
Food Runner $14.00/hr
Host $13.00/hr
Public Area Attendant $12.00/hr
Room Attendant $12.00/hr
Prep Cook $12.00/hr
Banquet Steward $12.00/hr
Steward $12.00/hr

 

Start dates: 01 June - 05 June; Housing - Participant Arranged

 

DPG Skyline 3ee16e47 f0ae 5102 065b78cefe5ac21437 13207 00 Marquee 010chez ami barthe curtis denver a doubletree by hilton hotel 049

Foxwoods Resort Casino

 

 

 97bb2ddeb7255f909fc5443f1d25a876

 

 

  • Position: Food & Beverage Position
  • Host - $10.10 per hour
  • QSA - $10.10 per hour
  • Counter Cashier - $10.10 per hour
  • Busperson - $6.41 per hour + tips
  • Upon arrival to Foxwoods, participant will be assigned to one or multiple positions within the F&B Department.

  • Position: Retail Associate
  • Hourly Wage: $10.10

 

 

18995095

Image Foxwoods2 1 700x400

 

tzoo.hd.78035.1415.211631.FoxTower

MGM Lobby 1

 

За повеќе информации контактирајте не на info@ziptrаvel.mk или на 023112963.

Кога е Work & Trаvel, тогаш е ZIP Trаvel !

 

Најпопуларна Work & Travel дестинација - South Lake Tahoe, CA!

South Lake Tahoe2

 

По ваше барање, и оваа година ZIP Travel ви ги нуди најдобрите работни позиции во добро познатата дестинација меѓу студентите - South Lake Tahoe!

 

EmeraldBay RodHanna 1280x642

 

Аплицирај без ризик - ЦЕЛОСНО РЕФУНДАБИЛНИ средства уплатени за програмата во случај на одбиеност за виза!

Избери работна позиција кај некој од следните работодавци:

Изберете ја програмата - искористете ја шансата - имајте го најдоброто лето!

За сите прашања обратете се во нашите простории, посетувајте ја нашата веб страна и следете ја нашата Facebook страна за сите новости!

Изберете Work and Travel -  Изберете ZIP Travel!

 
 
 
 

Landry's Rainforest Cafe - Galveston, TX

 

 

galveston pleasure pier

 

 

Positions Pay Rate
Host/Hostess $6.00 per hour + tips
Server $2.13 per hour + tips
Retail Store Worker $8.50 per hour

 

 

RainforestCafe1

14138079 10154492228944207 1519584703888743526 o0 88b65411 c775 d9e7 ae9551d68f7da7b9

istockphoto 954856006 640x640

RainforestCafe Exterior GalvestonIslandCVB 1000

За повеќе информации контактирајте не на info@ziptrаvel.mk или на 023112963.

Кога е Work & Trаvel, тогаш е ZIP Trаvel !

 

Silver Legacy Casino Resort - Reno, NV!

 

 

На само три часа оддалечен од San Francisco, Reno ви нуди одлично работни лето во Silver Legacy Casino & Resort.

3

                                           Position                           Pay Rate

                                                     Guest Service Officer                   $11.00

 

 

297dcb08 f76d 442b b5ed 4f4ed71b064a3285 silver legacy resort casino jpg500px

3835216

Silver Legacy Casino Wedding Reno NV 7 main.1427838121

За повеќе информации, контактирајте не на info@ziptravel.mk или на 02112963.

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel!

Landry's Downtown Aquarium - Houston, TX

 

 

 

 

Landrys Downtown Aquarium Houston 1

 

Positions Pay Rate
Food & Beverage Retail Concessions $10.00 per hour
Retail Store Worker $10.00/ hour
Busser $8.00 per hour + tip pool
Host $8.00 per hour + tip pool
Server $2.13/ hour + tips
Amusement Park Worker $10.00 per hour

 

 

Landrys Downtown Aquarium Houston

2017 12 16 Aqua 777

2017 12 16 Aqua135

 Landrys Downtown

7d5349cb68e725b0ef12edda43ec9c27

Slideshow 2

 

 

За повеќе информации контактирајте не на info@ziptrаvel.mk или на 023112963.

Кога е Work & Trаvel, тогаш е ZIP Trаvel !

 

 

The Beach Retreat - South Lake Tahoe, CA!

tahoe beach retreat 1175x425 3

Position Pay rate
Bartender $11/hr + tips
Server $11/hr + tips
Hostess $11.50/hr
Dishwasher $11/hr
Maintenance $12/hr
Housekeeping $12/hr
   

 078

View from Boathouse

luau1 2 321328

Tiki Bar Sunset

Boat House Exterior

rainbow at pier

Luau1 4

IMG 0965

За повеќе информации контактирајте не на info@ziptrаvel.mk или на 023112963.

Кога е Work & Trаvel, тогаш е ZIP Trаvel !

Работни позиции во прекрасниот Harrah's - California.

Аплицирајте за некоја од долунаведените позиции, најдоцна до Вторник, 15 Март 2016.

* Beverage Barback $9.00 + tips / hour
* Busser / Host / Food Runner $9.00 + tips / hour
* Male Spa Attendat $10.00 / hour
* DiVe Server $9.00 + tips / hour
* DiVe Barback $9.00 + tips / hour
* DiVe Food Runner $10.00 + tips / hour
* Sturbucks / Robeks $10.00 / hour
* Beverage Server $9.00 + tips / hour
* Guest Room Attendant / Houseman $10.00 / hour

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel !!!

 

 

 

Кога е Work and Travel, тогаш е ZIP Travel!

 

Food Lion - Outer Banks, NC!

 Food Lion logo

ZIP Travel и оваа година ЕКСКЛУЗИВНО ве носи на најнеодоливата локација во USA! 
Поминете лудо и незаборавно лето во Outer Banks, едно од најголемите туристички дестинации во САД! Голем број на мали острови и полуострови го сочинуваат овој “рај на земја” кој се протега по крајбрежјето на Северна Каролина. Голем број на преубави песочни плажи, голем број на национални паркови, недопрена природа,прекрасна суптропска клима и многу други атракции ги мамат туристите да бидат дел од летната сезона во Outer Banks. Доколку сте заљубени во лето, сонце, природа какви што сте виделе на Холивудските филмови Outer Banks е правото место за вас! Поминете и доживејте прекрасно искстуво далеку од дома само со ZIP Travel!

outer banks

Работа во ланецот на маркети Food Lion на повеќе локации на источниот брег на Америка, не чекај! Aплицирај и имај интервју со претсавник на компанијата во Скопје на 7ми февруари за работна позиција Retail Store Worker на следниве локации:

Ocean City $10.10/hr
Virginia Beach $11.50/hr
Sunset Beach $9/hr
Myrtle Beach $9/hr
Saco $10.00/hr

За повеќе информации, контактирајте на info@ziptavel.mk или на 023112963!

Кога е Work and Travel, тогаш е Зип Травел! 

Страница 2 од 2

Не пропуштај !